En çok okunan

Karadenizden

trabzonnethaber
Gözaltına Alınan Adnan Oktar, Kudüs İçin "Müslümanlar İçin Kutsal Topraktır" Demişti e-Posta
Gündem
Çarşamba, 11 Temmuz 2018 12:00

 

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Çok sayıda suçtan haklarında gözaltı kararı çıkartılan Adnan Oktar, Geçtiğimiz yılın son aylarında gündeme gelenKudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme konusunu için Kudüs'ü tarihi bir şehir olarak muhafaza etmesi gerektiğini belirterek "Kudüs, Hristiyanlar, Museviler, Müslümanlar için kutsal bir topraktır." demişti.

"KUDÜS, HRİSTİYANLAR, MUSEVİLER, MÜSLÜMANLAR İÇİN KUTSAL BİR TOPRAKTIR"

Kendi televizyon kanalında "Kediciklerim" dediği genç kızlarla yaptığı programla adından söz ettiren ve daha önce yaptığı bir açıklamada "İsrail soyundanım" diyen Adnan Oktar, siyasi hakretliliğin Kudüs'e taşınmasının tarihi bir hata olacağını belirterek "Kudüs dini bir şehir, tarihi bir şehir. Orijinal haliyle kalması gerekir. Siyasi hareketliliğin Kudüs'e taşınması doğru olmaz. Mevcut durumu muhafaza etmek doğru olur. Müslümanlarla Musevileri çatıştırmayı hedefleyen bir oyuna gelmemek gerekir. Kudüs, Hristiyanlar, Museviler, Müslümanlar için kutsal bir topraktır. Kudüs konusunda 'Ben yaptım oldu' diye bir mantıkla hareket edilmez. Bu tüm bölgeyi Allah korusun ateşe atar" şeklinde konuştu.

"KUDÜS, ÜÇ DİN İÇİN DE KUTSAL BİR ŞEHİR"

Kudüs'ün üç din içinde kutsal bir şehir olduğunu vurgulayan Adnan Oktar, sözlerine şöyle devam etti: "Kudüs Müslüman, Musevi, Hristiyan tüm dindarlar için kutsaldır. Allah her üç din için de o şehri kutsal kılmış. 'Senin değil benim' mantığıyla hareket edilmez. Üç dinin mensuplarının da güven içinde olacağı bir ortam olması önemlidir."

GÖZALTINA ALINDI

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Çok sayıda suçtan haklarında gözaltı kararı çıkartılanlar arasında Adnan Oktar da bulunuyor. Operasyon kapsamında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız, eğer kayıtlı değilseniz lütfen ilk önce kayıt olunuz.

busy
Bu haber toplam 508 defa okunmuştur