En son yorumlar

Trabzon-Arakli-Konakönü..
burasi istanbul bogazindan daha guzel

Karadenizden

trabzonnethaber
Almanya’da ev fiyatları düşüyor. e-Posta
Avrupa
Cumartesi, 02 Ocak 2010 14:06
almanya-ev.jpgAlmanya’da ev fiyatları düşüyor. Alman emlakçılar birliği’nin yayınladığı rapora göre almanya çapında evfiyatları ortalama yüzde 1,3 oranında düştü.300 binden fazla nüfusu olan şehirlerde müstakil ev fiyatları düşüşten etkilenmezken daireler ise Almanya’nın her yerinde bir yıl öncesine göre daha ucuza alınıp satılıyor.
Müstakil evler Almanya genelinde ortalama olarak yüzde 1,2 oranında değer kaybederken, sadece büyük şehirlerde yüzde 1,1’lik değer kazandı. Nüfusu 100 binden az şehirlerde ise müstakil evler yüzde 2’ye varan oranlarda ucuzladı.
Aynı kalitedeki evler arasındaki konumlarından dolayı oluşan fiyat farkı ise kapanmadı. Orta kaliteye sahip 125 metrekare müstakil bir ev şehir dışında ortalama olarak 192 bin Euro alınabilirken aynı kalite bir ev büyük şehirlerde yaklaşık olarak yüzde 50 daha pahalı.
Piyasaya sunulan ev miktarında son beş yılda yüzde 27 oranında azalma yaşandı. Uzmanlar gayrimenkule olan talebin azalmasını büyük oranda ekonomik krizin oluşturduğu güvensizliğe bağlıyor.
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız, eğer kayıtlı değilseniz lütfen ilk önce kayıt olunuz.

busy
Bu haber toplam 3445 defa okunmuştur